hexagon

Замовити

консультацію

go backПовернутись до списку новин

Як і де розміщувати розетки під час ремонту?

27 вересня 2021

Плануєте робити ремонт у квартирі та задумались над кількістю і  розташуванням розеток? Давайте розглянемо особливості їх розміщення, а для більшої зручності розглянемо кожне приміщення у квартирі.

Вітальня. Перша та головна порада – продумайте план меблювання. Тоді вам легше буде вирішити, як розташувати розетки. Для телевізора досить двох розеток. Висоту розміщення вибирайте виходячи з його розташування: шнур не повинен звисати або тягнуться до розетки, а повністю ховатися за екраном. На висоті 15-30 см від підлоги розмістіть по дві розетки на кожній стіні.

Робочий кабінет. Для комп’ютера знадобиться мінімум 5 розеток. Біля стелажів з книгами зазвичай облаштовують місце для читання: торшер і зручне крісло — це ще одна розетка. Дві додаткові розетки монтують на вільну стіну. Всі розетки розміщують на висоті 15-30 см від підлоги.

Дитяча. Дитяча кімната зазвичай поєднує спальню та ігрове місце. Біля ліжка потрібна розетка для нічника і дві розетки для додаткових приладів. Для цієї кімнати вибирайте розетки зі спеціальним захистом «від дітей».

Ванна кімната. Досить буде 1-2 розеток. Одна біля дзеркала для фена та інших бюті-девайсів на висоті 1м. від підлоги. Якщо пральна машина стоїть у ванній — для неї розетка розміщується на висоті 50-60 см.

Кухня. У кухні використовується найбільша кількість техніки. Основна частина розеток - для дрібних побутових приладів, які  розташовується над стільницею 20-30см і 50-60 см від раковини.  Для холодильника розетка розміщується на стіні за ним на висоті 60-80 см. Для витяжки монтують розетку на висоті 180-200 см від підлоги. Для посудомийної і пральної машин, електроплити розетки розміщують на висоті 20-30 см від підлоги. 

Спальня. Тут буде достатньо по дві розетки з обох сторін ліжка: для ламп біля ліжка і додаткових приладів. Біля туалетного столика буде достатньо однієї розетки на висоті 60-70 см від підлоги.

Для коридору достатньо буде однієї розетки в кутку над плінтусом, на висоті 15-20 см від підлоги.

Кондиціонер. Розетка розміщується на відстані 30 см від стелі.

Як розмістити розетки ви вирішуєте лише з урахуванням комфорту і безпеки. Зараз немає суворих стандартів для місця їх розміщення так само як і для того, скільки їх має бути.  

Підрахуйте кількість приладів, якими ви будете користуватися в кожному з приміщень постійно, додайте ще дві розетки для додаткових приладів і вам вдасться створити функціональний та зручний простір у вашій квартирі.